Ochrana bezkontaktních karet pomocí blokátoru RFID

Co je technologie RFID?

RFID (Radio-Frequency Identification) technologie přináší pohodlí bezkontaktní identifikace, ale zároveň vyvolává obavy o bezpečnost osobních dat a platebních údajů.

Pěněženky a klíčenky s integrovaným RFID blokátorem jsou navrženy tak, aby chránily uživatele před neautorizovaným skenováním a potenciálním zneužitím. Tyto produkty obsahují speciální materiály, které blokují radiové signály, čímž brání zlodějům v vzdáleném odčítání informací z RFID čipů v kreditních kartách nebo průkazech. Tato ochrana je klíčová pro zabránění krádeží identity a finančních ztrát.

RFID blokátor slouží k odstínění elektromagnetických vln a zabrání tak nežádoucímu zkopírování dat z vaší platební karty. Tato ochranná fólie je všita do vnitřní stěny peněženky. RFID technologie dokáže odstínit i komunikaci pomocí technologie NFC, kterou používají telefony k bezkontakním platbám. 

Pokud se proti zneužití bezkontaktních platebních metod chcete bránit, vybírejte vždy peněženky a klíčenky, kde je uvedeno označení ochrany před RFID. Jedním z výrobců, který tyto technologie ochrany implementoval jako první je značka Bugatti např. ve své peněžence viz. Peněženka Bugatti.

bugatti-penezenka-rfid